„Farewell Summer” Quilt/ Narzuta „Pożegnanie lata”

Happy Fall Y’all! yes, definitely the Summer is leaving. It’s not new quilt but I like this project. I sewed this 3 years ago for end of summer. I used old fabrics from Free Spirit company I designed this quilt without computer program. I did all the counting in a sketchbook: D I drew and colored. Now it’s funny because if you can use a computer program, the work is much easier and faster;)

Pięknej jesieni! Oj tak… lato definitywnie odchodzi. Tę narzutę uszyłam 3 lata temu, więc nie jest to nowa rzecz. Ale bardzo ją lubię. Szyłam ją właśnie na zakończenie lata i taką ma nazwę. Użyłam dość starych tkanin od Free Spirit. Wszystkie obliczenia wykonałam „na piechotę” łącznie z kolorowaniem w szkicowniku. Jest to dość zabawne w tej chwili, bo od jakiegoś czasu używam programu do projektowania patchworków. Nawet kilka razy pokusiłam się o narysowanie swoich bloków co dla mnie jako osobę, która w żaden sposób „kompatybilna” z programami graficznymi nie jest, jest wielkim sukcesem 😉 Praca z programem jest łatwiejsza a przede wszystkim szybsza, co jednak w dzisiejszych czasach ma wielkie znaczenie.

I used 16 blades Dresden Plate template

Używałam szablonu Dresden Plate składającego się z 16-tu kawalków

All quilting I made by hand ( FMQ) In the middle I made sew little flower. Around the Dresden I made feathers

Całość pikowałam w ruchu swobodnym czyli free motion . Na środku każdego drezdena „narysowałam” słodkiego małego kwiatuszka a wokoło drezdenów pikowałam pióra

As you know I do feathers not often, but on this quilt this pattern fit perfect ( in my opinion)

Jak wiecie często piór nie pikuję ale moim zdaniem tutaj ten wzór sprawdził się idealnie.

I took this picture when I was in Quilt Market in Malvern in UK 2 years ago. I lived in a small farm. Close me were Llamas 😀 Very nice , calm and comfortable place.

To zdjęcie zrobiłam 2 lata temu, będąc na targach w Malvern w Wielkiej Brytanii. Mieszkałam na małej farmie z lamami za płotem. Piękne miejsce – ciche, miłe i bardzo komfortowe.

Doesn’t it look charming in my little gazebo? Have a great weekend! Margaret

Czyż nie wygląda uroczo w tej małej altance? Pięknego weekendu! Małgosia

2 thoughts on “„Farewell Summer” Quilt/ Narzuta „Pożegnanie lata”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.