Sweet Pumpkin / Słodka Dynia

And we are in the fall. So real. Leaves fall from trees in huge numbers. It’s good that it’s not that cold and the sun shines often. The beginning of November pampers us. I am happy about it, although I also like autumn rains. Another thing sewn a year ago is finished. I am surprised by my systematic nature and consistency in my actions. But now, when I thought about the sentence I wrote earlier, that’s what I was many years ago. Turns of fate, family events and other things made it … whatever. This blog is basically about nice things, so – very slowly I come back to the „before” state. Accuracy, regularity, order, surrounding ourselves with beauty – these are the things that allow us to develop. Not to fall into nothingness. In secret, I will tell you that such ordering of life gives you incredible energy and willingness to act. But enough about me (personally) 😉 This cute runner, which I decorated with appliqués, was quilted on my lovely long arm Handi Quilter Moxie. I did free motion quilting – pumpkins and leafs of pumpkin The oak leafs and pumpkin shapes you can find in my web shop. Links to all product you’ll find below.

I doczekaliśmy się jesieni w całej okazałości. Liście spadają z drzew w ogromnych ilościach. Dobrze, że mamy sporo słonecznych dni tej jesieni. Chociaż nawet gdyby lało dla mnie wiele się nie zmienia. Ja w zasadzie lubię każdą pogodę. Komfort pracy w domu powoduje, że nie trzeba się zamartwiać przewianiem czy przemoczeniem czekając na komunikację i dojazd do pracy, czy powrót do domu 🙂 Ale do rzeczy – ten uroczy bieżniczek to kolejne UFO , które zmieniło status na „skończone” <3 I powiem Wam, że konsekwencja i determinacja w tym moim postanowieniu poskutkowała i innymi zmianami w moim życiu. Takie porządkowanie na jednej płaszczyźnie okazuje się być w pewnym stopniu przyczynkiem do „posprzątania” i w innych miejscach 😀 A to daje niesamowitą energię do dalszego działania ( niekoniecznie w sprzątaniu 😉 ) Ale do rzeczy – ten bieżniczek pikowałam na mojej ulubionej Moxie ( Handi Quilter Longarm) . Linki do użytych przeze mnie produktów znajdziecie pod spodem.

If you are not on FB or you do not follow my profile on FB – you can watch the movie of how I quilted this table runner.

Jeśli nie jesteś na Fb lub nie śledzisz mojego fejsbukowego profilu, teraz możesz zobaczyć film jak pikowałam ten bieżnik.

Below few pictures of my work 🙂

Poniżej kilka zdjęć mojej pracy 🙂

I think this set looks very cute and autumnal. Looks very warming but freshly. I love this ser so much!

Myślę, że ten komplecik wygląda słodko i jesiennie. Wygląda też cieplutko i świeżo. Uwielbiam!

How I quilted front of the pillow which you can see on the picture you can see in tutorial. The front of pillow I quilted on Hand Quilter Capri sit-down longarm machine.

Jak pikowałam przód poduszki, możesz zobaczyć na tutorialu poniżej. Do wypikowania tego patchworku używałam longarma przy którym się siedzi czyli Capri firmy Handi Quilter. To też moja ulubiona maszyna. Więcej na temat tej maszyny i innych modeli, możesz znaleźć na stronie z longarmami tej firmy, której jestem przedstawicielem.

Links to all products in this post:

  • Handi Quilter – https://handiquilter.pl/index.php/pl/
  • HQ Moxie – https://handiquilter.pl/index.php/pl/layout/longarmy-hq/115-hq-moxie
  • HQ Capri – https://handiquilter.pl/index.php/pl/layout/longarmy-hq/94-hq-capri
  • Silesian Quilt webshop – https://www.silesianquilt.de
  • Pumpkin template – https://www.silesianquilt.de/catalog/product-category/templates-for-applique/halloween-pumpkin-8-applique
  • Oak leaf – https://www.silesianquilt.de/catalog/product-category/templates-for-applique/leaf-oak

I hope you like Autumn as much as I do 🙂 It’s enough for today 😉 Thank you for visiting my blog. It will be nice read your comment. Take care, Margaret

Mam nadzieje, że Ty też tak jak ja lubisz jesień 🙂 To już wszystko na dzisiaj. Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz. Trzymaj się ciepło, Małgosia

2 thoughts on “Sweet Pumpkin / Słodka Dynia

    1. Dzięki za komentarz i za odwiedzenie mnie tutaj 😉 Za „ładny, jesienny” też dziękuję 😀 To szalenie miłe czytać komentarze 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.